Loovkonkurss

Sel aastal kutsus Pardiralli meeskond ülesse koole ja lasteaedu disainima Pardirallile plakatit.

 

Konkursi parimad selgitas välja žürii koosseisus: blogija ja Kukupesa omanik Mirjam Hunt, disainer Marili Rooba, Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) esindaja Liis-Katrin Avandi, Minu Unistuste Päeva tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi ja Pardiralli projektijuht Ave Laas.

Konkurss toimus kokku viies kategoorias, kuid laekunud tööde arvust lähtudes otsustas žürii hindamisel kokku panna 7-9. klassi kategooria ja gümnaasiumi taseme.

Loovkonkursi võitjad on:

* Lasteaedade kategooria võitja: Tallinna Muhu Lasteaed, rühm Päkapikud, juhendaja Tatjana Portjanko. Auhind: Teletorni külastus, 30 minutilise Teletorni tutvustamisega tervele rühmale. Plakatist tehakse Pardiralli poster.

* Kategooria 1.-3. klasside võitja: Audentese Erakool, 2.b klass, juhendaja Tiina Rum. Auhind: Happy Fly batuudikeskuse külastuse kinkekaart tervele klassile. Plakatist tehakse Pardiralli poster.

* Kategooria 4.-6. klasside võitja (ja parim Pardiralli loovtöö 2017): Alexandra Lepp, Melliste Algkool-Lasteaiast, juhendaja Pille Saan. Auhind: Piletilevi kinkekaart väärtuses 500€ ja Megazonei komplekspääse. Auhind läheb tervele klassile. Auhind sisaldab ka Seikluspargis seiklemist ning 1×20 minutit lasermängu.Plakatist tehakse Pardiralli poster.

* Kategooria 7.-9. klasside ja gümnaasiumi võitja: Bianca Rahnoja, Pärnu Kunstide Maja,  9. klass, juhendaja Anu Ojamaa. Auhind: Teater Endla kinkekaart tervele klassile, hooajaks 2018. Plakatist tehakse Pardiralli poster.

Eriauhinnad pälvisid:

* Emma Herta Ööbik, 5.a klass, Pärnu Ülejõe Põhikool, juhendaja Maret Hansalu. Tööautor Emma auhinnaks on loovuse eest Kukupesa kinkekaart.

* Tsirguliina Lasteaed Õnnelind, rühm Pääsupojad – auhinnaks tervele rühmale mõnusa koostöö eest Mesikäpa kinkekott.

* Kelmiküla Lasteaed Särasilmad ja Tallinna Tehnikagümnaasium 1.klass kunstiringi ühistöö, juhendaja Margit Ehandi. Auhind ägedate detailide eest (tervele rühmale või klassile) 6kg LaMuu jäätist. Särasilmade plakatist tehakse autokleeps.

* Frida Aless Bergmann, Pärnu Vanalinna Põhikool, 6.a klass, juhendaja Maris Vain. Auhind tööautor Fridale Pärnu Tervise Paradiisi perepilt (3h 2 täiskasvanut ja 2 last).

* Marion Saarik, Pärnu Kunstide Maja, 9. klass, juhendaja Silvia Nõukas. Auhind tööautor Marionile Pärnu Estonia SPA perepilet (SPA+ saun 3h 2 täiskasvanut ja 3 last).


Kuidas konkurss sündis:

Lisaks õpetaja juhendmaterjalile on väljatöötatud ka  kaaskiri Pardiralli loovkonkursile, et õpetajad saaksid lastele rääkida, mis on Pardiralli ja miks see on ellu kutsutud. Samuti saab informatsiooni Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidust ja Heategevusfondist Minu Unistuste Päevast.

Pardiralli plakati tegemiseks olid osalejat enamasti vabad käed, kuid alljärgnevalt toome välja punktid, mida plakati tegemisel jälgida:

– Plakat peab olema A3 ja püstises (portree) formaadis.

– Plakat peab olema kujundatud nii, et Pardiralli meeskonnal oleks (kas plakatile jäetud vabale pinnale või mõne suurema elemendi sisse) võimalik lisada üritust puudutavat infot. See ruum peab olema vähemalt 1/3 plakati pinnast.

– Plakat peab olema Pardiralli teemaline (võib sisaldada parte, Pardiralli nime) ja haakuma antud üritusega.

– Plakatit peale võistlusele saatmist tagasi ei saadeta ja Pardiralli meeskonnale jääb õigus kasutada plakatite elemente ka teisteks otstarveteks.


Plakati digitaalselt tegemise korral pidi töö vastama lisaks järgmistele nõuetele:

– PDF, JPG või mõni muu levinud raster- või vektorformaat;

– 300 dpi (3510 x 4950 pikslit) või rohkem, et võimaldada hea kvaliteediga printimist.

Oodatud on erinevad tehnikad ja lähenemised.  Plakati võib teha kogu klassi ühistööna või lasta igal lapsel oma parimad oskused plakati tegemises proovile panna ja valida välja hiljem klassi parim töö. Iga klass võib võistlusele saata ühe töö.

Plakateid võib teha vabalt valitud tehnikas, kollaažist maalini, nii füüsilisel kui digitaalsel kujul.


Informatsioon tööde saatmisest

Koolist või lasteaiast võis osa võtta nii palju klasse või rühmi, kui soovi on. Igalt klassilt/rühmalt oodati võistlusele ühte tööd. Valminud plakatid saadeti Pardiralli meeskonnale ja parimal väljavalitud plakatil on võimalus reklaamida kevadist heategevusüritust – Pardirallit!

 


Võisteldi viies kategoorias:

* lasteaed,

* -3. klass,

* -6. klass,

* -9. klass

* -12. klass.

Parimad plakatid valis välja žürii ja auhinnad on vägevad. Lisaks viiele kategooriale toimub ka publiku lemmiku valimine Pardiralli Facebooki lehel, kuhu pannakse ülesse pildid saabunud plakatitest.


Loovkonkurside projektijuhid:

Teele Kants

Telefon: 56866260

teele@pardiralli.ee

 

Maris Süld

Telefon: 53439637

maris@pardiralli.ee