Eesmärk

Mis on Pardiralli?

Pardiralli on 2014. aastal Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) poolt ellu kutsutud heategevuslik üritus – vannipartide võistuujumine, mille eesmärgiks on teadvustada vähihaigete laste ja nende perede olukorda ning kutsuda ettevõtteid ja eraisikuid üles andma oma panust nende abistamiseks. Pardiralli 2017 toimub laupäeval, 10. juunil Kadrioru pargis. 

Kui sa soovid teha annetusi pangaülekandega, siis lisa selgitusse sõna pardiralli ja meie kontod on:

Swedbank EE382200221001116031 (SWIFT/BIC: HABAEE2X)
Nordea EE471700017003582602 (SWIFT/BIC: NDEAEE2X)
Danske EE783300332165660008 (SWIFT/BIC: FOREEE2X)
LHV EE147700771001365866 (SWIFT/BIC: LHVBEE22)
SEB EE491010220228910221 (SWIFT/BIC: EEUHEE2X)

Pardiralli reeglitega saab tutvuda siin: Pardiralli_2017_reeglid

Kuidas see toimib?

Enne võistlust saab iga annetaja – nii üksikisik, pere, sõpruskond kui ettevõte – hakata Pardiralli kodulehe vahendusel endale sobiva annetuse eest ühe nummerdatud vannipardi sponsoriks. Annetusi võib teha mitu ja toetada seega võistlustules mitut parti. Annetuste kogumise kampaania lõpeb meeleoluka perepäevaga (10. juunil 2017), mille kulminatsiooniks on tuhandete kummipartide „ujumisvõistlus“: kõik sponsori leidnud pardid lastakse korraga Kadrioru pargi kanalis vette, kus nad läbivad kindlaksmääratud distantsi. Esimesena finišisse jõudnud vannipart toob oma toetajale ürituse peaauhinna, ning kõikide teiste osalejate vahel loositakse välja veel palju toredaid üllatusauhindu.  Üritus on osalejatele tasuta.

Miks me seda teeme?

2017. aastal korraldatakse üritust koostöös Minu Unistuste Päevaga, et koguda vahendeid EVLVL–i poolt rajatud vähihaigete laste ja nende perede tugikeskuse teenuste pakkumiseks ning aidata MTÜd Minu Unistuste Päeva raskelt või krooniliselt haigete laste unistuste täitmisel. 
Esimese, 2014. aastal toimunud Pardiralliga koguti vahendeid EVLVL–i tugikeskuse loomiseks ja teenuste pakkumiseks, 2015. aastal kogutud annetustega toetati tugikeskuse teenuste jätkamist ning laste jälgimismonitoride soetamist SA Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia – onkoloogiakliiniku osakonna haiglapalatitesse ning eelmisel aastal korraldati Pardirallit koos SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga, et koguda vahendeid raskelt haigetele lastele ravitoidusegude võimaldamiseks. Lisaks jätkati EVLVL tugikeskuse tegevuse toetamist.

Mis on Minu Unistuste Päev?

Minu Unistuste Päev on 2011. aastal loodud vabatahtlike tegevusel ning toetajate rahastusel baseeruv organisatsioon, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et tuua nende ja nende lähedaste ellu rohkem rõõmu ja sära.

Minu Unistuste Päeva põhitegevuseks on individuaalsete unistuste täitmine. Lisaks korraldatakse lastele, kes viibivad suure osa ajast haiglates või kodusel ravil, ka lõbusaid grupiüritusi, mis aitavad neil üksteisega suhelda ja oma lapsepõlvest rõõmu tunda.

Minu Unistuste Päev teeb koostööd Tallinna Lastehaigla, Tartu Lastekliiniku, Narva Haigla, Ida-Viru Keskhaigla ning paljude teiste patsiendiühingutega, et tuua rõõmustada kõiki haigeid lapsi üle Eesti. Nende haiglate arstide poolt valitakse välja lapsed, kes vajavad kõige enam oma ellu jõudu, usku ja julgustust.

Haige lapse hooldamine ja toetamine on pingeline kogu perekonnale, mistõttu kaasab Minu Unistuste Päev lapse unistuse täitmisse ka vanemad, õed-vennad ja sõbrad. See elamus kinnitab kõigile osalejatele, kui tähtis on unistada ja uskuda imedesse.

Milleks kasutati 2016. aasta Pardirallil kogutud annetusi?

Pardiralli 2016 raames kogutud annetustest 30 000 euroga toetati SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi, et koguda vahendeid raskelt haigetele lastele ravitoidusegude võimaldamiseks. Ligi 100 000 euroga on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu kaudu aidatud tasuda ravil viibivate laste ravimite eest, tasutud välismaal ravil viibivate laste ning nende perede majutus- ja transpordikulusid, toetatud matuste korraldamist ning rahastatud tegevusterapeutide tööd Tartu ja Tallinna haiglate hematoloogia-onkoloogia osakondades, tööle asus tugikeskuse nõustaja-koordinaator, kelle rolliks on kaardistada potentsiaalne abivajadus ja võimalikud lahendamist vajavad probleemid, luua kontaktid ja korraldada ning vahendada abi andmist abivajajatele.