Eesmärk

Mis on Pardiralli?

Pardiralli on 2014. aastal Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) poolt ellu kutsutud heategevuslik üritus – vannipartide võistuujumine, mille eesmärgiks on teadvustada vähihaigete laste ja nende perede olukorda ning kutsuda ettevõtteid ja eraisikuid üles andma oma panust nende abistamiseks. Pardiralli 2019 toimub laupäeval, 8. juunil Kadrioru pargis. 

Kui sa soovid teha annetuse pangaülekandega, lisa selgitusse sõna pardiralli:

Eesti Vähihaigete Lastevanemate Liit

Swedbank EE382200221001116031 (SWIFT/BIC: HABAEE2X)
Nordea EE471700017003582602 (SWIFT/BIC: NDEAEE2X)
Danske EE783300332165660008 (SWIFT/BIC: FOREEE2X)
LHV EE147700771001365866 (SWIFT/BIC: LHVBEE22)
SEB EE491010220228910221 (SWIFT/BIC: EEUHEE2X)

Kuidas see toimib?

Enne võistlust saab iga annetaja – nii üksikisik, pere, sõpruskond kui ettevõte – hakata Pardiralli kodulehe vahendusel, endale sobiva annetuse eest, ühe nummerdatud vannipardi sponsoriks. Annetusi võib teha mitu ja toetada niimoodi võistlustules mitut parti. Annetuste kogumise kampaania lõpeb meeleoluka perepäevaga (8. juunil 2019), mille kulminatsiooniks on tuhandete kummipartide „ujumisvõistlus“: kõik sponsori leidnud pardid lastakse korraga Kadrioru pargi kanalis vette, kus nad läbivad kindlaks määratud distantsi. Esimesena finišisse jõudnud vannipart toob oma toetajale ürituse peaauhinna ning kõikide teiste osalejate vahel loositakse välja veel palju toredaid üllatusauhindu.  Üritus on osalejatele TASUTA!

Miks me seda teeme?

2019. aastal korraldatakse üritust koostöös fondidega “Kingitud Elu” ja “Minu Unistuste Päev”, et koguda vahendeid EVLVL–i poolt rajatud vähihaigete laste ja nende perede tugikeskuse teenuste pakkumiseks ning aidata “Kingitud Elul” toetada laste vähiravi. 

Esimese, 2014. aastal toimunud Pardiralliga koguti vahendeid EVLVL–i tugikeskuse loomiseks ja teenuste pakkumiseks, 2015. aastal kogutud annetustega toetati tugikeskuse teenuste jätkamist ning laste jälgimismonitoride soetamist SA Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia – onkoloogiakliiniku osakonna haiglapalatitesse ning eelmisel aastal korraldati Pardirallit koos SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga, et koguda vahendeid raskelt haigetele lastele ravitoidusegude võimaldamiseks. Lisaks jätkati EVLVL tugikeskuse tegevuse toetamist.

Pardiralli 2016 raames kogutud annetustest 30 000 euroga toetati SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi, et koguda vahendeid raskelt haigetele lastele ravitoidusegude võimaldamiseks lisaks jätkati  taaskord EVLVL tugikeskuse tegevuse toetamist.

 

Mis on Vähiravifond “Kingitud elu”?

Sihtasutus Hille Tänavsuu Vähiravifond “Kingitud Elu” on eraalgatuslik vähiravi toetusfond, mille missioon on aidata vähihaigeid, kelle ravimist ei pea riik parasjagu piisavalt “kulutõhusaks”.  Fond toetab abivajajaid eelkõige rahaliselt ja aitab inimestel soetada neile hädavajalikke kaasaegseid ravimeid (või raviprotseduure), kinkides neile seeläbi lootuse, võimaluse kauem elada või koguni täielikult terveneda.

SA Hille Tänavsuu Vähiravifond “Kingitud elu” alustas tegevust veebruaris 2014.

Elu kinkimise missiooniga tulid paljud kaasa. Lisaks vähipatsientidele aitamisele soovib fond “ravida” ka Eesti ühiskonda: propageerida annetamist kui elustiili ning õhutada Eesti rahvast üles võitlusse omade – oma rahva seas olevate hädasolijate – elude eest.

Viie esimese tegevusaastaga on Kingitud elu kasvanud Eesti üheks suurimaks heategevusfondiks, fond on toetanud ligi 600 inimest ning kogunud annetustena üle 6,1 miljoni euro. Abi on saanud peaaegu kõik, kes fondi poole on pöördunud ning kuuluvad fondi sihtgruppi.

Mis on Minu Unistuste Päev?

Minu Unistuste Päev on 2011. aastal loodud vabatahtlike tegevusel ning toetajate rahastusel baseeruv organisatsioon, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et tuua nende ja nende lähedaste ellu rohkem rõõmu ja sära.

Minu Unistuste Päeva põhitegevuseks on individuaalsete unistuste täitmine. Lisaks korraldatakse lastele, kes viibivad suure osa ajast haiglates või kodusel ravil, ka lõbusaid grupiüritusi, mis aitavad neil üksteisega suhelda ja oma lapsepõlvest rõõmu tunda.

Minu Unistuste Päev teeb koostööd Tallinna Lastehaigla, Tartu Lastekliiniku, Narva Haigla, Ida-Viru Keskhaigla ning paljude teiste patsiendiühingutega, et tuua rõõmustada kõiki haigeid lapsi üle Eesti. Nende haiglate arstide poolt valitakse välja lapsed, kes vajavad kõige enam oma ellu jõudu, usku ja julgustust.

Haige lapse hooldamine ja toetamine on pingeline kogu perekonnale, mistõttu kaasab Minu Unistuste Päev lapse unistuse täitmisse ka vanemad, õed-vennad ja sõbrad. See elamus kinnitab kõigile osalejatele, kui tähtis on unistada ja uskuda imedesse.

Milleks kasutati 2017. aasta Pardirallil kogutud annetusi?

2017. aasta Pardiralliga koguti 97 228, 50 eurot, millest 70% jäi EVLVL-ile ja 30% SA Minu Unistuste Päevale. Pardirallil kogutud rahadega jätkasime tugikeskuse pakutavate teenuste rahastamist – tasusime 2017. aastal Tallinna ja Tartu osakondades läbiviidud kunstiteraapiate ja liikumisteraapiate eest 9797 eurot, 6051 euro eest maksime kolme välismaal ravil oleva lapse ja nende perede transpordi- ja majutuskulud, ka maksime peredele matusetoetuseid. Tugikeskuse tegevusteks kulus 15508,19 €.  Ülejäänud raha kulus ravimitoetustele.